Kultúrne podujatia

šk. rok 2022/2023

Mikulášska nádielka v Materskej škole Čadca - Žarec

Dňa 08. 12. 2022 sa uskutočnila Mikulášska nádielka v MŠ Čadca Žarec, kde naši heligonkári spríjemnili pekné dopoludnie deťom vianočnými koledami.

Deti intenzívne  a so záujmom prežívali a vnímali tento sviatok Mikuláša. Dôkazom toho boli ich zvedavé očká, ktoré upierali na Mikuláša, tiež ich bezprostredné odpovede na jeho otázky, spev a recitácia vopred pripravených piesní a básní. S radosťou si potom od neho prevzali štedré balíčky. Toto milé stretnutie sa skončilo spoločným spevom, tancom a fotením.

Myslíme, že si všetci z tohto dňa odnášame nezabudnuteľné zážitky a už teraz sa tešíme na opätovné stretnutie o rok.

----------------------------------------------

Jurinova jeseň

Dňa 21. októbra 2022 sa pred obecným úradom Klokočov uskutočnilo spomienkové stretnutie na exilového spisovateľa, prekladateľa, učiteľa a rodáka obce Klokočov Pavla Hrtúsa Jurinu. Toto podujatie je sprievodným podujatím celoslovenskej literárnej súťaže, ktorá nesie názov Jurinova jeseň.

Podujatia sa zúčastnili aj žiaci našej školy, ktorí navštevujú záujmový útvar Heligónky v CVČ Klokočov.

Svojou hrou spríjemnili toto podujatie Adrián Fojtík, Filip Macho, Natália Staníková a Ján Staník. Predstavenie sa všetkým páčilo a našich heligonkárov odmenili potleskom. Aj takýmto spôsobom prispeli naši žiaci k ucteniu si pamiatky tejto významnej osobnosti kultúrneho a literárneho života.

Mgr. Lenka Staníková

-------------------------

,,Október - Mesiac úcty k starším“

Dňa 20.10.2022 sa naši heligónkari:

Adam Gajdičiar, Natália Staníková, Filip Macho a Ján Staník

zúčastnili kultúrno – spoločenskej akcie v Domove sociálnych služieb v Čadci, kde spestrili deň jeho obyvateľom krásnymi piesňami v hre na heligónke a taktiež aj darčekmi, ktoré pripravili naši žiaci a učitelia.

Veľké poďakovanie v podaní p. riaditeľky a samotných seniorov prejavili našim žiakom úprimným potleskom.

-----------------------------------------------------

"Staroba – nie je choroba"

Dňa 07. 10. 2022 sa členovia z. ú. Heligónky zúčastnili kultúrnej akcie  „Staroba – nie je choroba“. Na tejto akcii vystúpili heligonkári od najmenších až po tých väčších a spríjemnili toto krásne posedenie so strakými.

Okrem kultúrneho programu si dedkovia a babičky mohli popozerať jesenné dekorácie, ktoré pripravili členovia ďalších záujmových útvarov CVČ Klokočov: drevené chalúpky, rozkošné hríbiky, či čarokrásne pestrofarebné dekorácie z prírodnín.

V závere programu boli obdarovaní malým darčekom v podobe papierovej šálky, ktorú zdobili hrejivé slová v básni a voňavý čajík.